Borci. 3 hráči, kteří ozdobili premiéru pod Jarolímem prvním gólem v reprezentaci

Generace Nedvědů, Barošů či Kollerů je už pryč, český fotbal má ale stále na čem stavět. Ukazuje se, že trenér národního týmu Karel Jarolím má kde brát a taky, že má šťastnou ruku.

Michael Krmenčík ČR.jpgPremiéra a gól. Michael Krmenčík na první reprezentační zápas jen tak nezapomene. (Foto: Profimedia.cz)

V úvodním Jarolímově duelu u kormidla české reprezentace se poprvé prosadil Jan Kopic, v bitvě s Nory si připsal premiérovou branku Jaromír Zmrhal. Jednou se prosadil Václav Kadlec, gól dal i Ladislav Krejčí či Tomáš Hořava. Do statistik se však zapsali i další tři mladíci, kteří vstřelili první branku v reprezentační premiéře. Jejich jména i góly najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Michael Krmenčík (ČR – Norsko)

Situace byla vážná, přímo až kritická. Čeští fotbalisté uhráli v kvalifikaci o postup na mistrovství světa bezbrankovou remízu se Severním Irskem i Ázerbájdžánem, dostali výprask od Němců, a pokud chtěli zůstat ve hře, museli v listopadu přehrát Nory. Potřebovali především skórovat, což se rychle povedlo Michaelu Krmenčíkovi, který v 11. minutě doklepl do sítě pas Ladislava Krejčího.

Druhou branku zápasu a svou první v reprezentaci přidal Jaromír Zmrhal, ten ale debutoval už v duelu s Ázerbájdžánem.

Pokračování 3 / 4

Antonín Barák (ČR – Dánsko)

Světelná tabule ukazovala čas 7:07, když míč skončil v dánské síti. Antonín Barák napřáhl a poslal nechytatelnou střelu za záda severského gólmana. Mladík ze Slavie oslavil premiérový start v národním týmu vskutku stylově, k výhře to však nevedlo. Dánové srovnali a poslední přípravný zápas loňského roku skončil 1:1.

Pokračování 4 / 4

Jakub Jankto (ČR – Litva)

Ještě nedávno ho nikdo v Česku příliš neznal, Jakub Jankto však zažívá skvělou sezonu v italském Udinese a odměnou mu byla premiérová pozvánka do reprezentace. Jednadvacetiletý záložník ukázal, že je v laufu a ve druhé půli přípravného duelu s Litvou vstřelil nádherný gól. Nejen Jarolím doufá, že další přidá třeba už v San Marinu.